Jak wybrać poziom trudności obrazu?

wrzesień 8, 2020

Jeśli jest to początek Twojej przygody z malowaniem po numerach, zapewne zastanawiasz się, czy to jest na pewno zajęcie dla Ciebie. Czy podołasz, czy efekt Cię zadowoli, czy po rozpakowaniu paczki nie okaże się, że to przerasta Twoje możliwości. Otóż pragniemy rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości i poprowadzić Cię po krótkim przewodniku, z którego dowiesz się, od jakiego poziomu najlepiej zacząć podróż po krainie malarstwa. Malowanie po numerach to dowód na to, że każdy może osiągnąć sukces w stworzeniu swojego własnego, malarskiego arcydzieła.

 

Niski poziom trudności:

poziom niski Ten zestaw zadowoli każdego, kto zaczyna swoją przygodę z malarstwem. Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu lub zwyczajnie nie chcesz się za bardzo wysilać i tym samym oczekujesz, że swój obraz skończysz w zaledwie  kilka dni, to jesteś w dobrym miejscu. Obrazy dobrane są w taki sposób, że są odpowiednie zarówno dla osoby początkującej, osoby starszej, a nawet dziecka. Dlatego też niski poziom trudności idealnie będzie się nadawał jako propozycja spędzenia wspólnego czasu z dziećmi lub wnukami. Pola, które należy zamalować, są dość dużej wielkości, miejscami przeplatane z nieco mniejszymi elementami. Całość obrazu namalujesz dużym pędzlem, który w przyjemny sposób rozporowadza farbę po płótnie. Efektem Twojej lub Waszej pracy, będzie przepiękny obraz.

 

Średni poziom trudności:

poziom średniJeśli nie jesteś ograniczony w czasie i nie brakuje Ci precyzji, to średni poziom trudności może okazać się odpowiednim dla Ciebie. Ta propozycja charakteryzuje się dobraniem elementów średniej wielkości, efektem czego powstaje spójny i harmonijny obraz. Najwygodniej namalujesz go pędzlem średniej wielkości, miejscami jednakże możesz potrzebować najmniejszego pędzelka, aby precyzyjnie pokryć drobniejsze elementy. Namalowanie całości nie zajmuje dużo czasu, aczkolwiek wymaga większego jego poświęcenia, w porównaniu do poziomu niskiego, a zwieńczeniem naszej pracy będzie wspaniały obraz.

 

Wysoki poziom trudności:

poziom wysokiLubisz wyzwania? Masz dobry wzrok i dobrze oświetlone miejsce pracy? Jeśli tak, a przy tym jesteś osobą cierpliwą, to jest to zestaw dla Ciebie. Cały obraz składa się z dużej ilości drobnych pól do pokrycia, a to oznacza, że nad płótnem spędzisz trochę więcej czasu. Do pracy nad nim raczej nie używamy dużego pędzla, tylko średni i mały. Aby efekt był w pełni zadowolający, musz uzbroić się w cierpliwość i precyzyjnie pracować nad każdym elementem. Jest to jak najbardziej opłacalne, ponieważ efektem poświęconego czasu na malowanie, będzie Twoje własne arcydzieło.

 

Mamy nadzieję, że powyższe krótkie recenzje okazały się pomocne i wybór stopnia trudności już nie będzie kłopotem. Tak naprawdę każdy może zostać artystą we własnym domu i sięgać po obrazy o różnym  poziomie zaawansowania. Pamiętaj, że niezależnie od Twojego wyboru, technika kolorowania jest taka sama i jest ona dziecinnie prosta. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od precyzji i chęci artysty. Najważniejsze, aby wybrany przez Ciebie obraz zwyczajnie trafił w Twój gust, również ten kolorystyczny.

 

Może Ci się spodobać